بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

کمک به جامعه عشایری در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در همایش معتمدین و سران ایلات و طوایف استان سمنان گفت: کمک به جامعه عشایری به عنوان یک اولویت در دستور کار مسؤولان امر قرار گیرد

 به گزارش خبرنگارخبرگزاری بسیج در سمنان، "سردار نصرت الله سیف" رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در همایش معتمدین و سران ایلات و طوایف استان سمنان و شورای وحدت اقوام و مذاهب که به مناسبت روز بسیج عشایربا حضور مدیران استانی در اردوگاه شهید کلاهدوز شهمیرزاد برگزار شد، اظهار داشت: قبل از انقلاب به جز چند شهر بزرگ در کشور بقیه شهرها از نعمت آب، برق، تلفن، گاز، درمانگاه، پزشک، معلم، دانشگاه، جاده و ... بی بهره بودند؛ اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی سراسر ایران پر از پزشکان متخصص، مراکز علمی و آموزشی شده است.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور تصریح کرد: ایران کشوری برتر در دنیا با دینی برتر، مردمی برتر، رهبری برتر است و برخوردار از دو منطقه استراتژیک دنیاست به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد دشمنانش افزوده می شود.

سردار سیف با بیان اینکه استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به سادگی به دست نیامده است، گفت: ما کشوری مستقل ؛ درس آموز مکتب امام حسین(ع)؛ دارای دین اسلام، روحانیت، رهبری آگاه و مقتدر و شعارمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و با این ویژگی ها و برجستگی ها امروز لرزه بر اندام مستکبران عالم انداخته ایم.

وی با تأکید بر اینکه هدف انقلاب و نظام ما دفاع از مستضعفان جهان است، گفت: دشمنان این نظام و انقلاب از همان روز اول مبنایشان را مبارزه با این انقلاب به انحا و روش های گوناگون کردند روزی با نفوذ، روزی با ایجاد ناامنی در کشور، با جنگ تحمیلی و امروز با فشار و تحریم و اینها روش ها هر روز تکرار می شود؛ اما به لطف خداوند در تمام تقابل ها نظام و انقلاب ما پیروز میدان بوده است و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا امروز از این امر عصبانی و نگران است.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور با بیان اینکه عمق استراتژیک جمهوری اسلامی فراتر از مرزهاست و احدی جرأت چپ نگاه کردن به کشور ما را ندارد، گفت:  دعوا سر این است که آمریکا می خواهد دنیا را تسخیر می کند و اما جمهوری اسلامی می خواهد تمام دنیا مستقل باشد و به عنوان ابرقدرت برتر در مقابل تمام ابرقدرت ها ایستاده است.

سردار سیف با بیان اینکه عشایر برکت نظام هستند؛  گفت: شما عشایر باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای جوانان بازگو  کنید تا بدانند ارمغان انقلاب چه بوده است و چه عزت و عظمتی را نصیب کشور کرده است.

وی به سخنان امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در ارتباط با تمجید از قشر خدوم عشایر اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) هر وقت می خواستند اقتدار نیروهای مسلح را بیان کنند نامی از عشایر می آوردند و در جایی فرمودند که عشار پشتوانه نظام و انقلاب هستند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور  با اشاره به اینکه رهبری می فرمایند "عشایر در جنگ امتحانشان را پس داده اند و الان هم در مسائل و مشکلات کشور سربلند بلند هستند"؛ افزود: یک عشایری درخواستش خودکفایی است و حرفش این است که می تواند به اقتصاد کشور کمک کند؛ پس همه مسئولان باید به این قشر کمک کنند.

سردار سیف گفت: عشایر مردمی ولایت مدار، غیور، شجاع، مؤمن، باوفا، سلحشور، راستگو و صادق هستند که علاقه بسیاری به نظام اسلامی و امام راحل و رهبر معظم انقلاب دارند و یکی از ظرفیت های بسیار خوب برای دفاع از کشور محسوب می شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسوولان در کمک و عملی کردن خواسته به حق عشایر همتی مضاعف داشته باشند، افزود: مسئولان برای حل و فصل مشکلات قشر عشایر از علوفه، دام، آب و جا و مکان باید از نزدیک به مناطق عشایرنشین بروند و سپس دستورالعمل و بخش نامه صادر کنند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور  گفت: محیط زیست، دامپزشکی، آموزش و پرورش، سازمان غ ذایی و انتظامی، سازمان عشایری، بهداشت و درمان، سازمان تبلیغات و ... مشکلات عشایر را در بخش های مرتبط با خود بررسی کنند و توجهی ویژه به این قشر زحمتکش داشته باشند.

سردار سیف گفت: آموزش و پرورش در بحث آموزش عشایر توجه ویژه‌ای داشته باشد و امکانات آموزشی بیشتری را به این عزیزان ارائه کند.

وی تأکید کرد: با توجهی که نهادهای مختلف نظام به ویژه سپاه پاسداران به قشر عشایر کشور دارند، امیدواریم بیش از پیش بتوانیم از قابلیت ها و ظرفیت های آنها بهره مند شویم.

بر اساس این گزارش؛ این همایش همراه با برپایی نمایشگاه توانمندی های عشایر و اقتصاد مقاومتی (محصولات لبنی- صنایع دستی- تولیدات دامی سبک و سنگین) بود.


گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic