بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

بیش از هزار نفر به حامیان اکرام ایتام و محسنین پیوستند


طی 20 روز از ماه مبارک رمضان بیش از هزار نفر از مردم نیکوکار و خیر استان قزوین به جمع حامیان طرح های اکرام ایتام و محسنین پیوستند.
به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در این دیدار با تقدیر از حضور حامیان در طرح های مختلف کمیته امداد برای خدمت به نیازمندان گفت: امروز شاهد دستان گرمی هستیم که در اقصی نقاط استان دستگیر مددجویان هستند.
وی ادامه داد: طی 20 روز از ماه مبارک رمضان بیش از هزار نفر از مردم نیکوکار و خیر استان قزوین به جمع حامیان طرح های اکرام ایتام و محسنین پیوستند.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین روحیه نیکوکاری را تابع ثروت و دارایی ندانست و گفت: امروز در میان جامعه کارگری، کارمندی، مشاغل آزاد و افراد با توانایی های مختلف شاهد مشارکت در طرح های خدمت رسانی کمیته امداد امام (ره) هستیم.
وی ادامه داد: طرح اکرام ایتام به برند و شاخصی در کار این نهاد تبدیل شده است و به برکت همین حضور مردم و مشارکت های آنهاست که از سال گذشته برنامه ریزی برای خانه دار کردن ایتام در استان را آغاز کردیم و مقرر شد تا پایان سال 97 یتیم بدون مسکن نداشته باشیم.
مومنی عنوان کرد: سال گذشته هزار و 681 یتیم در استان قزوین تحت حمایت این نهاد بود که 18 هزار و 706 یتیم برای کمک به این ایتام با کمیته امام خمینی (ره) همکاری داشتند.
وی اعلام کرد: مجموع کمک های حامیان در طرح اکرام ایتام بیش از هشت میلیارد و 423 میلیون تومان بود که متوسط سرانه کمک حامیان بیش از 37 هزار تومان و متوسط دریافتی ایتام از محل کمک حامیان 417 هزار تومان بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به جمع آوری کمک های مردمی براساس ضوابط و قوانین 
اظهارکرد: هر یتیم دارای شناسه است که حساب بانکی و کد شناساسی آن را نشان می دهد و کمک های حامیان از طریق شماره شناسه به صورت مستقیم به حساب ایتام واریز می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح محسنین گفت: طرح اکرام محسنین نیز برای فرزندانی اجرا می شود که از نعمت پدر محروم نیستند ولی به لحاظ بیماری، از کارافتادگی و یا بدسرپرستی دارای تنگناهای مالی هستند.
مومنی توضیح داد: سال گذشته دو هزار و 983 نفر از فرزندانی که مشمول طرح محسنین بودند تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بودند که از این تعداد 21 نفر فاقد مادر، 22 نفر دارای بیماری صعب العلاج و 690 نفر در مناطق روستایی زندگی می کنند.
مدیر امور شعب بانک ملی استان قزوین نیز با تقدیر از کمک های کمیته امداد امام (ره) گفت: وقتی سخن از تنگنا و مشکلات زندگی نیازمندان می شود، تصوری در ذهن انسان وجود دارد ولی وقتی در طرح مفتاح الجنه حاضر می شویم از نزدیک با واقعیت هایی از مشکلات زندگی برخی از همشهریان خود روبرو می شویم.
علی یزدان دوست یادآورشد: بانک ملی استان قزوین آمادگی دارد براساس ضوابط و با نگاه توأم با رأفت برای پرداخت تسهیلات به مددجویان اقدام کند تا بتوانیم گامی برای کاهش فقر در جامعه برداریم.
شایسته ذکر است که در این برنامه نشست صمیمی با شش خانوار مددجو که پنج تن آنها زن سرپرست خانوار بودند، صورت گرفت که مدیر امور شعب بانک ملی استان علاوه بر اهدای سبد کالا، نسبت پرداخت تسهیلات ازدواج فرزند یکی از مددجویان و تهیه تبلت برای یکی از فرزندان ممتاز مددجویان قول کمک داد.
1001/پ30/ب

گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic