بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

متن کامل پرونده "الماس فریب"


الماس فریب عنوان پرونده‌ای است که در آن به بررسی شیوه‌ها برنامه‌های سازمان‌های جاسوسی غربی در پوشش سازمان‌های بین المللی در ایران و برخی کشورهای جهان می‌پردازد.


به گزارش خبرگزاری بسیج، گروه امنیتی خبرگزاری تسنیم در قالب پرونده ویژه الماس فریب به بررسی نفوذ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آمریکا و انگلیس تحت پوشش سازمان‌های مردم نهاد و بین المللی در کشورهای مختلف از جمله ایران پرداخت.

این پرونده ویژه دربردارنده اطلاعات و مستندات برنامه‌ها و طرح‌های اجری شده و در دست اجرای آمریکا و انگلیس در ایران و برخی کشورهای منطقه و همچنین معرفی افراد دخیل در اجرای برنامه‌ها است.

در ادامه، به معرفی اجمالی این پرونده می‌پردازیم:  • بخش اول:‌ چگونه پای «جاسوس‌های USAID» به کشور باز شد؛ از ناکامی در ایران تا موفقیت در اوکراین

در بخش اول این پرونده به معرفی آژانس توسعه ملی آمریکا (USAID) و اقدامات انجام شده این نهاد در راستای براندازی در ایران، غرب آسیا و برخی کشورهای آمریکای جنوبی پرداخته شده است.

این بخش حاوی مطالبی درباره اهداف، سیاست‌ها، چارت سازمانی، بودجه و نحوه عملکرد آژانس توسعه بین المللی آمریکا و چگونگی بازشدن پای این نهاد به ایران است.

++متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید  • بخش دوم: «بنیاد اوراسیا»؛ نفوذ در مدارس و تمرکز سنگین روی آموزش و پرورش ایران

بنیاد اوراسیا دیگر سازمان آمریکایی است که در بخش دوم از پرونده الماس فریب به آن پرداخته شد. این بیناد که زیر مجموعه آژانس توسعه ملی آمریکا قرار دارد، از جمله سازمان‌هایی است که نقش بسزایی در پیش برد اهداف نفوذ آمریکا در سطح جهان دارد.

این بخش از پرونده حاوی اطلاعاتی درباره برنامه‌ها و هدایت کنندگان این نهاد در ایران و چگونگی تاثیرگذاری آن بر سیستم آموزش و پرورش کشور است.

++متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید  • بخش سوم: شبکه‌سازی 3 تشکیلات برای نفوذ و براندازی/ باز هم پای "نمازی‌ها" در میان است

این بخش در حقیقت ادامه بخش سوم پرونده الماس فریب است. مطالب بخش سوم معطوف به تشریح اهداف، برنامه‌ها و نحوه ورود این سازمان به ایران و افراد مرتبط با آن است.

در این بخش به ارتباط خاندان نمازی‌ها و موسسات وابسته به آنان به بنیاد اوراسیا پرداخته شده است.

++متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید  • بخش چهارم: "خاندان نمازی"؛ بزرگ خاندان نفوذ و جاسوسی را بهتر بشناسید

بخش چهارم پرونده الماس فریب به معرفی کامل خاندان نمازی‌ها اختصاص دارد. در این بخش، به پیشنه خانوادگی خاندان نمازی‌، سوابق تحصیلی و شغلی محمد باقر نمازی قبل و بعد از انقلاب، ارتباطات خاندان نمازی با مسئولان ایرانی در دولت‌های سازندگی و اصلاحات و موسسات وابسته به آنها پرداخته است.

در این بخش همچنین به معرفی سازمان همیاران غیر دولتی ایران، موسسه‌ای که محمدباقر نمازی برای شبکه سازی و نفوذ اجتماعی در ایران ایجاد کرده بود و همچنین نقش فرزندش سیامک در قرارداد نفتی کرسنت و ایجاد شورای ملی ایرانیان آمریکا پرداخته شده است.

++ متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید  • بخش پنجم: شورای فرهنگی بریتانیا؛ جاسوسی در پوشش آموزش زبان انگلیسی

از این بخش به بعد پرونده، پای انگلیس به پرونده باز شده و نقش برخی سازمان‌های دولتی این کشور در راستای نفوذ فرهنگی و اجتماعی پرداخته شده است. 

در این گزارش، به معرفی کامل شورای فرهنگی بریتانیا و برنامه‌های آن برای نفوذ فرهنگی و آموزشی در پوشش ترویج آموزش زبان انگلیسی و سابقه فعالیت آن در ایران پرداخته شده است.

++ متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید  • بخش ششم و پایانی:‌ "UKAID"؛ بازوی جاسوسی و نفوذ انگلیس در جهان را بشناسید

بخش پایانی پرونده الماس فریب به بررسی کامل وزارت توسعه بین المللی انگلیس و فعالیت‌های براندازانه آن در قالب برنامه‌های بشردوستانه و فقر زدایانی در کشورهای جهان می‌پردازد.

این بخش از گزارش به برسی بودجه، ساختار سازمانی و برنامه‌های آن برای کشورهای منططقه غرب آسیا به خصوص افغانستان پرداخته شده است.


گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic