بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

جنگ تمام نشده بلکه به شکل دیگری تغییر یافته است!


دکتر معصومه آباد از جمله بانوان شناخته شده در عرصه دفاع مقدس از جانبازان و آزاده های جنگ تحمیلی است که با کتاب من زنده ام پویشی بزرگ را برای دختران ایران زمین رقم زد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر بسیج جامعه زنان کشور میهمان این بانوی سرافراز کشورمان بود.


به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج، به مناسبت سالروز فتح خرمشهر که امام خمینی (ره) چه زیبا فرمودند: « خرمشهر را خدا آزاد کرد » بسیج جامعه  زنان کشور میزبان دکتر معصومه آباد، بانوی آزاده کشورمان و از اعضای سابق شورای شهر تهران بود.

وی در این دیدار صمیمی با کارکنان سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن تبریک تقارن سه بهار طبیعت با بهار قرآن و بهار دل ها با سالروز فتح خرمشهر آن را یک تلفیق زیبا دانست و افزود: شما از یاران دیرینه انقلاب هستید و ما خاطرات شیرینی از انقلاب و دفاع مقدس با هم داریم و من از باب این حضور سپاسگذار خداوند هستم.

نخستین غفلت، تردید و شک در دشمنی دشمنان با مردم و نظام اسلامی است!

وی در ادامه با بیان اینکه شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور ایجاب می کند که  شرایط  موجود را بیشتر از گذشته طی گفت وگوهایی با هم  ارزیابی و بازخوانی بکنیم، اظهار داشت: حوادثی که در دهه های مختلف انقلاب اتفاق افتاده است که در پس آن گاهی اوقات  جامعه ما را خطاب قرار می دهد که چقدر در مناسبت های مختلف دشمن هراسی می کنید!؟ دشمن کجاست؟! خاکریز کجاست؟! جنگ کجاست؟!

این بانوی آزاده کشورمان افزود: طرح این سؤالات نشان دهند غفلت سؤال کنندگان است! اولین غفلتی که ما دچار آن خواهیم شد « شک و تردید » شک و تردیدی که با آن فکر خواهیم کرد دشمنان خیرخواه ما هستند و آنچه می گویند از سر مصلحت و خیرخواهی کشور است!  

قصد دشمن از ایجاد شک و شبهه، خروج مردم از دایره تقواست

نویسنده "کتاب من زنده ام" با اشاره به اینکه در آیات اول قرآن، در همان پیام اول قرآنی، خداوند اولین کلمه ای که به ما یاد می دهد، می فرماید: « الم، ذلِکَ الکِتبُ لاریبَ فیهِ هدیً لِّلمُتقینَ » افزود: این آیه یعنی؛ کسی این کتاب را قرائت کند که هیچ شک و تردیدی در کلام خدا نداشته باشد! چرا می گوید شک و تردید نداشته باشد؟ زیرا شک و تردید اگر چه بنابر فرمایشات استاد شهید "مطهری" از مقدمات یقین است اما شکی مقدمه یقین است که به دنبال آن تلاش برای درک و آگاهی بیشتر باشد. این شکی که دشمن در بین ما ایجاد می کند به قصد خارج کردن مان از دایره تقوی است.

و در ادامه آیه می فرماید: « ...هدیً لِّلمتقین»؛ متقین کسانی هستند که نماز اقامه می کنند، به غیب اعتقاد دارند و انفاق می کنند.. یعنی؛ در 5 آیه اول قرآن، به کسانی که اهل تقوا و  اهل هدایت و سعادت هستند، همه نکات را می گوید.

انس و گفت وگوی با قرآن، منجر به گفت وگوی قرآن با ما می شود

آباد در ادامه گفت: در این ایام که بهار قرآن است اگر ما با قرآن، کتابی که هم کتاب جهاد است و هم کتاب جنگ، هم کتاب زندگی لشا و کتاب آخرت، هم کتاب انسان است و هم کتاب چگونه زندگی کردن، انس بگیریم، خواهیم دید که 70 سوره قرآن، صراحتاً نام هایی را انتخاب می کند که متناسب با زندگی انسان است و احکامی را می خوانیم که در بطن زندگی ما جریان دارد اینکه چه غذایی بخوریم!چه لباسی بپوشیم! با مردم چگونه حرف بزنیم !و با مردم چطور زندگی کنیم..

وی تصریح کرد: همه آنچه که می توانیم داشته باشیم، می توانیم از قرآن بگیریم و این انس با قرآن و گفت وگوی با آن، منجر به گفت وگوی قرآن با ما می شود.

گاهی نگاه به قرآن برای کسب فضیلت و معرفت، کافی است

این بانوی آزاده کشورمان  با بیان اینکه حتی به اندازه ای که قرآن را نگاه بکنیم و هیچ نفهمیم! از آن بهره می بریم، به استناد به خاطره ای گفت:« چند وقت گذشته سفری پیش آمد، رفتم برای دخترم از کلاس خطش مرخصی بگیرم، به استاد گفتم از آموزش عقب نمی افتد، گفت: نه فقط گاهی به سرمشق هایش نگاه کند! گفتم فقط نگاه کند؟ گفت بله به سرمشق ها نگاهی  بیندازد.!»

عدم تدبر کافی در قرآن و تبیین آن به عنوان روش زندگی از ضعف ماست!

نویسنده کتاب " من زنده ام" خاطرنشان کرد: گاهی لازم داریم، حتی هیچ چیز نفهمیم و به اندازه عشقی که داریم، به اندازه فهمی که داریم به قرآن فقط نگاه کنیم و به همان اندازه فقط معرفت کسب کنیم و مطمئن باشیم به همان اندازه خداوند به ما نصیب، بهره، فضیلت و کمال می دهد.

آباد با اشاره به اینکه متأسفانه در جامعه ای که زندگی می کنیم شاهدیم که بین ما و الگوهای ما فاصله ایجاد شده است، با طرح این سؤال که الگوی ما چیست؟ گفت: روشن ترین و بیّن ترین پیام و الگویی که می توانیم بگیریم از پیام خدا است؛ اما اینکه چقدر در بین مردم توانسته ایم این را تبیین کنیم و قرآن را به عنوان یک روش ز ندگی معرفی کنیم! بستگی به تلاش مان دارد در واقع  این از ضعف ما است که نتوانسته ایم تدبر در قرآن را در جامعه تبیین کنیم.

کیان خانواده و زن، هدف تهاجم دشمن/ بصیرت راه مقابله با جنگ علیه خانواده

وی در ادامه با بیان اینکه در همه مکاتب و در همه جوامع برای اینکه کشوری را تسخیر کنند سه گروه را مورد خطاب و تهاجم خود قرار می دهند، افزود: اولین گروه و اولین هجمه به سمت نظام های آموزشی و خانواده است و در محور خانواده زن قرار دارد. عنصری که تأثیرگذار ترین فردی در خانواده از نظر الگوسازی، نقش آفرینی و هدایت گری است.

این عضور اسبق شورای شهر تهران گفت: چیزی که اکنون در جامعه می ببینیم این است که خانواده، کیان خانواده و زن چگونه مورد هجمه قرار گرفته است! و دشمنان چگونه توانسته اند نیت خبیث خود را به صورت خیرخواهانه و با ادبیاتی لیّن و شیرین، مطرح کنند! به طوری که گویی آنها از ما دلسوخته تر ند!و اینگونه به هدف می زنند.

وقتی شبهه افکنان، کور خود و بینای دیگران می شوند!

این بانوی جانباز و آزاده کشورمان گفت: برخورد قاطع با این حرکات دشمن نیازمند "بصیرت" است. « من دیروز در دانشگاه برخی دانشجویان می پرسیدند: چرا در جامعه ما با وجود این تعداد فقیری که وجود دارد، اینگونه سفره های افطاری، تدارک دیده می شود ؟! پرسیدم: کدام سفره های افطاری؟ گفتند: سفره های افطاری که در آن ران مرغ، کباب به عنوان غذا سِرو می شود!»

نکته ای که باید در برابر این گونه طرح سؤالات به آن توجه داشت، این است که  سؤال کننده ها، دلشان برای فقرا نسوخته است، این افراد با آگاهی، سفره افطاریِ که در آن یک پرس غذا در سِرو می شود را مورد اعتراض قرار می دهند! آن هم نمی گویند: سفره افطاری نیندازید، بدهید به ما! می گویند سفره بیندازید و بدهید به فقرا! چه کسانی می نشینند سر این سفره هایی که شما می اندازید می نشینند!؟

وی ادامه داد: همین اعتراض کنندگان، پارتی های شبانه، جشنواره ها و کنسرت ها و آن همه ریخت و پاش هایی که تحت عناوین مختلف صورت می گیرد را مورد خطاب و سرزنش قرار نمی دهند! بلکه هر چند وقت یک بار موسم حج یا اربعین حسینی، یک سری آمار و عدد و رقم ارائه می دهند که بگویند مبلغی که حجاج برای سفر حج هزینه می کنند، با وجود این همه فقیر اسراف است ! اما همین افراد حساب نمی کنند، چقدر هزینه می شود برای اینکه عده ای تعطیلات خود را به خارج از کشور و سواحل ترکیه و بروند.!

هدف شبهه افکنانِ معترض، ایجاد شکاف و گُسست بین نسلی

نویسنده کتاب " من زنده ام" در ادامه با بیان اینکه همین افراد  هستند که می گویند سوریه و عراق به ما چه ربطی دارد؟! ما کجای سوریه و عراق هستیم؟! اظهار داشت: شما فکر می کنید آنها نمی دانند ما کجای سوریه و عراق هستیم؟ نه ؛ خب هم می دانند!

آباد تصریح کرد:اینها به دنبال اینَند که بین نسل امروز و دهه شصت و نسل انقلاب، گسست نسلی ایجاد کنند. چرا که اتفاقا بزرگی که در کشورها دنیا می افتد به خاطر یک غفلت و فراموشی است.

آزادی خرمشهر، داستان دنباله داریست که قهرمانش ملت ایران است

این عضو اسبق شورای شهر تهران ،با بیان اینکه وقتی هشت سال دفاع مقدس را در گذشته تعریف کنند یعنی؛ اتفاقی که در گذشته افتاده و تمام شده است! غفلت ایجاد می شود، گفت: همینطور حادثه آزادسازی خرمشهر که امام خمینی از آن به عنوان یک معجزه الهی یاد کرد؛ حادثه ای نیست که متعلق به یک برهه ای از زمان و جغرافیا و اقلیمی از کشور باشد، بلکه یک رخداد بزرگ تاریخی است که ما نباید فراموش بکنیم و این داستان، داستان ایستادگی و مقاومت کشور ماست. این یک داستان دنباله دار است و داستانی است که قهرمانش ملت ایران بودند.

جنگ تمام نشده بلکه به شکل دیگری تغییر یافته است!

این بانوی جانباز هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه اولین جمله ای که نیروهای بعث عراق هنگامی که وارد خرمشهر شدند و روی دیوارها نوشتند این بود « ما آمدیم که بمانیم » گفت: آنها به راستی آمده بودند که بمانند! و بعد از خرمشهر، آبادان و شهرهای غرب کشور را محاصره کردند! پس چرا  باید فکر کنیم ، جنگ ما با کشوری بود و آن کشور هم تمام شده در نتیجه جنگ هم تمام شده است!؟

این بانوی آزاده کشورمان تصریح کرد: خیر جنگ تمام نشده بلکه جنگ در معنای تاریخی خودش که در سال 1359 اتفاق افتاده تمام شده ولی به یک شکل دیگری تغییر پیدا کرده است.

جنگ سخت را نه فتوحات بلکه فهم دشمن از حرکت ملت بر مدار وحدت و ولایت تمام کرد

نویسنده کتاب " من زنده ام"  با بیان ا ینکه اصلاً چطور می شود که جنگ علرغم اینکه خیلی ها فکر می کنند که  با پیش روی های نظامی و فتوحاتی که در جبهه ها از طریق عملیات های نظامی داشتیم،  تمام شده است  – البته این جای خودش ارزشمند است – گفت: باید بدانیم: « آنچه که جنگ را تمام کرد اینها نبود! بلکه شناخت دشمن از فرهنگ ایستادگی و مقاومت ملت ایران بود آنها فهمیدند مردم ما در محور وحدت و ولایت حرکت می کنند، برای شان رهبر و ولایت مداری خیلی مهم است .

آباد ادامه داد: این ها ارزشمند است. ارزش هایی که هیچ جای دنیا یافت نمی شوند و اینگونه می شود که کشوری با 28 کشور می جنگد. در طول هشت سال دفاع مقدس ما فقط با عراق نمی جنگیدیم، صدام یک سرسپرده بود و جغرافیای عراق به دلیل مرزهای مشترکی که با ایران داشت فرصت خوبی برای تهاجم این کشور مهیا کرده بود.

ادامه دارد ...


اخبار اپل    |  یکشنبه 6 خرداد 1397 03:33 ب.ظ
ممنون از مطالب مفیدتون
لطفا به سایت ما هم سربزنید.

گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو